Об EXPERT

Услуги EXPERT

EXPERT-центр
Свій. Гідний.

Статьи

Архив

Подписка

На главную страницу

Статьи

 

УСІ НА ПЕРЕГОНИ. ЯКЩО І НЕ В ГРІ, ТАК ХОЧ ВІДМІТИВСЯ

Президенські перегони почалися. І все вказує на те, що нас очікують не просто перегони, а гостра боротьба, сповнена інтригою.

Як не день, то з'являються нові висуванці, і їх стає все більше і більше. Вже нічого не залишається дієчому Президенту як заявляти: "Чим більше кандидатів, тим краще, хай народ бачить своїх героїв усіх". (29.05.99р.).

Список основних претедентів на президентську посаду був відомий, в основному, вже давно. Чому ж список кандидатів виявився таким великим, та й лунають весь час заяви про нові висування від різноманітних об'єднань та партій? Щоб відповісти на ці запитання треба розглянути ті фактори, що впливають на сам процес висування.

По-перше, якщо висуванець сам Президент, то, насамперед, зрозуміло, він (його оточення) формує свій самий потужний виборчий блок, куди входить партія (в нашому випадку, з погляду на особливість ситуації в Україні, - партії) влади, залучає всі можливі властні структури на місцях.

По-друге, задля перестраховки, знову ж таки, з погляду на особливість ситуації в Україні, ймовірно припустити, що якась партія, блок чи інше об'єднання висувають у кандидати претендента, котрий завідома "непрохідний", але може зібрати достатньо голосів, щоб у подальшому зняти свою кандидатуру та передати голоси Президенту.

Так як дуже важко покладатися в таких важливих справах на одного "зйомного" кандидата - висока ймовірність великих втрат при зраді останнього -.той вибирають кілька "зйомних" кандидатів, хай кожний з них буде мати нижчий особистий рейтинг.

По-третє, щоб запобігти можливому єднанню соціально-політичних сил та груп під стягом одного кандидата-опонента Президентові, знову ж таки ймовірно, формування "п'ятої колони" у стані опозиції. З погляду ж можливої зради. таких колон повино бути декілька.

В-четверте, опозиція сама може "запустити" декілька "зйомних" кандидатів, плануючи потім об'єднання під одного найвирогідніше прохідного кандидата.

В-п'яте, в зв'язку з особливостями формування, функціонування, політичних поглядів, особливостей свого електорату, деяким партіям чи організаціям вигідно висувати свого особистого претендента, хай свідомо "непрохідного", з подальшою метою передачі голосів своїх виборців конкретному кандидатові чи просто розпотрошення голосів, при цьому декларуючи претензії своєї партії чи організації та рекламуючи свого лідера.

В-шосте, дуже багато політиків, які зовсім неполітики, чи тих, хто хоче вскочити на президентських перегонах у велику політику. Це дуже амбіційні люди, із значно завищеною самооцінкою, яких вирізняє самовпевненність. Вони виходять з позиції "а раптом", не виграв, так хоч відмітився.

Особливість ситуації в Україні щодо виборів-99 насамперед полягає в тому, що політичний бомонд України вирізняє багатобарвність, відсутність суцільної та сильної опозиції, будь-то лівої чи правої. В окремих випадках дуже важко з'ясувати якого спрямування та чи інша партія, бо назви партій, їх програми та спрямованність більшістю не відповідають один одному. Формуються партії здебільшого на основі клановості, де проглядаються, насамперед, фінанси тієї чи іншої олігархії, а не довкола існуючого політичного лідера. "Лідера" партії обирають згодом засобом спроб та помилок.

Ми беремо на себе сміливість сверджувати, що на даний час в Україні відсутній яскравий лідер, який би спромігся об'єднати суспільство і виступити кандидатом у Президенти, який би і влаштовував політичні сили, і був справді народним обранцем.

Звідси і інтрига, інтрига довкола виборів у Президенти, яка не тільки не буде вщухати, а буде ще більш поширюватись.

EXPERT - 02/06/99

 
 

Вверх ...


info@expert.itgo.com
© EXPERT, 1999. COPYRIGHT
При использовании материалов ссылка на EXPERT обязательна.