Об EXPERT

Услуги EXPERT

EXPERT-центр
Свій. Гідний.

Статьи

Архив

Подписка

На главную страницу

Статьи

 

ВАКХАНАЛІЯ ДОВКОЛА ВИБОРІВ - ВІДЗЕРКАЛЕННЯ
ВАКХАНАЛІЇ У СУСПІЛЬСТВІ.

“Вакханалія - крайній ступень безладу,
шаленого озгулу”.
(З словника С.І. Ожегова).

Вісім років незалежності України. Ми пройшли через усе. Ми йшли крізь роки віри в Україну і її майбутне, роки підняття патріотичного духу і національної гідності, роки віри в свої сили і роки розчарувань, роки інфляції, але те, що відбувалося і відбувається протягом останніх кучмовських років, коли досягнення незалежності України були використані задля знищення українського народу через знецінення людського життя і людських відносин, через винахід методів для повсякденного та повсякчасного зубожіння більшості населення при збагаченні лише решти наближенних, це- приватизація,яка проведена засобом "прихватизації", фактичне знищення малого та середнього бізнесу під гаслами обстоювання його інтересів та піклування ним, введення різноманітних зборів-поборів, регулювання ринка шляхом його дерегулювання і дестабілізації. І ця вся вакханалія заради одного - влади, влади однієї людини.

Вибори... Безладдя... Влада... Мабуть, такі основні чинники дій викавчої влади в боротьбі за абсолютну владу.

Тяжко зробити висновки про те, що так утримує Леоніда Кучму при владі: реалізація особистих психологічних проблем: потреби в домінуванні, потреба управляти, керувати, контролювати і маніпулювати життям людей та державою в цілому, чи то спроба довести, перш за все, собі та іншим свої досягнення, котрих немає і не було, чи то особисті меркантильні інтереси, - відповісти на це важко. Проте, добре зрозуміло, що реалізацію своїх потреб та інтересів він відстоюватиме попри усе.

Верховна Рада пішла на канікули. Однак, голова Верховної Ради Олександр Ткаченко, виступаючи з традиційною промовою щодо ітогів роботи Ради під час третьої сесії, підкреслив, що канікули не будуть відпочинком у повному розумінні цього слова. При цьому натякаючи на те, щоб депутати були готові до позачергової сесії. Основна причина - це економічна та правова ситуації в державі.

Спробуємо осмислити, на що натякав Ткаченко. Для цього спочатку треба подивитися в передостанні і останні дні роботи парламенту та більш прискіпливо розглянути останні події навколо уряду, навколо президентської кампанії та дій президента. І тут стає зрозумілим, що усі події - це є "Президентська кампанія" за утримання свого президентського крісла.

Так, виникає возня навколо можливої відставки уряду. Рішення просте і дотепне: Рада відправить Валерія Пустовойтенка разом з очолюванним ним кабміном, і тоді в усіх негараздах, тобто і в урядовій кризі, і, перш за все, в ситуації із збиранням врожаю, можна буде звинуватити парламент. Тоді можна буде поставити питання про розпуск Ради, і за президентське крісло впевніше можна триматися.

Однак, "пронесло" Кабмін, мабуть, тимчасово. Проте, враховуючи однобічне мислення президенської команди експертів з виборчих технологій, котра один раз прийнявши рішення, вже не міняє його, а лише пробує адаптувати згідно ситуації. Це, ніби підтверджує поведінка Валерія Пустовойтенка під час парламентської "екзекуції", та його загадкова усмішка, що ніби казала: я вже приреченний.

Адже пририченним виявився міністр АПК Борис Супіханов, чи то за розвал сільського господарства, чи то за завал жнив, чи то дякуючи балатуванню Олександра Ткаченка - "головного володаря сільськогосподарського поля".

Разом з Супіхановим дісталося "на горіхи" і головам держадміністрацій Вінницької та Херсонської оластей. Їх, мабуть, звільнили з причин поганої підготовки до президентських жнив. Подейкують, що незадовго до звільненя губернатора Вінницької області, до Вінниці приїздили агітатори кучмовського виборчого штабу, котрі виявилися зовсім не прокучмовськи налаштовані. На цю зустріч в держадміністрації було цілком не добровільно-принудливо зібрано місцевих начальників, голів та їх замів, ряд чиновників, під час якої один з агітаторів заявив, що за Кучму голосувати не буде, другий - красномовно промовчав. Що тут почалося!.. Держадміністрація вибачалася за підступні дії, мабуть комуністів (версія держадміністрації - авт.), довго й наполегливо, та не змогла цього зробити. Проте, усе це плітки.

Плітки, навіть і те, що указотворча активність Президента спровакована агонією влади і, що дуже щось запізнілась президентська турбота,яка не є турботою державницькою, а є наслідком все тієї ж "президентської кампанії". Проте, якби прокинувшийся, дуже активний потяг Президента до законотворчості не спричинив перерву чи зовсім припинив заслужену відпустку парламентарів.

Не плітки тільки - несподіванне зростання цін на нафтопродукти, яке можна назвати безпідставним формуванням необгрунтованно завищеної ціни. Отже і нам нічого не залишається, як зробити висновок, що збігання строку "битви за врожай" із стрімким зростанням цін на нафтопродукти настільки ж випадкове, як і зростання цін на цукор під час обрання мера Києва.

Добре попрацювала комісія Єльяшкевича - Леонід Кучма здався без бою, підписавши прийнятий Верховною Радою Закон про внесення змін до статті 14 Закону України "Про вибори Президента України". Навіть ЦВК, очолюванна М.Рябцем, підтримала цю норму. У чому справа? У неуважності Президента, в зрадницьких антипрезидентських діях голови ЦВК чи в чомусь іншому? Може в президентському таборі з"явилися дворушники? А, може, цей президентський попуст заради окозамилення під час виборів, так як зміни роблять вибори більш прозорими, лише тоді, коли всі кандидати мають власну розгорнуту мережу стовідсотково довіренних осіб та здібні конкурувати з мережою, що створена коаліцією кучмо-вовковського "Соціального захисту", СДПУ(о) та НДП. Для кандидатів-конкурентів Леніда Даниловича залишається лише одне - об"єднання та домовленності. І це добре зрозуміло кучмовському штабу.

Відповідний хід, що цей штаб застосовує - це, по-перше, рішення: хай реєструеться як можна більше претендентів, по-друге, надати допомогу у зібранні мільйона підписів деяким претендентам, котрі конкурентами не являються, по-третє, ЦВК повинна тягнути як можна довше час і не реєструвати реальних конкурентів Кучми на його, Президентську доленосну посаду. От і пояснення щодо такого значного перевищення кількості претендентів, що стали "мільйонерами" за кількістю підписів, що стведжують їх право балотуватися на найвищу посаду в державі.

Але не все з реєстрацією вийшло, як хотілося. Правда, Симоненка і так в перших рядах зареєстрували б, бо це по плану "червоної загрози". Ткаченка перелякалися і зареєстрували, Марчука, взагалі, боялися, та й валу підписних листів ще не було - не було чим оправдовувати затримку перевірки підписних листів, а от на Морозі вже відігралися. Невже Мороз більш за всіх лякає Кучму? Про це ніби свідчить і відмова ЦВК видати додаткові підписні листи лідерові СПУ. А яке ємке зауваження Михайла Рябця про те, що якби підписні листи перевіряли за нормами кримінально-процесуального кодексу, то ЦВК не змогла б зареєструвати жодного кандидата. І зовсім винятково незалежні прокучмовські телеканали подають це зауваження Рябця змонтованим разом з подачою Олександром Морозом підписних листів до ЦВК. Але це все лише наші припущення та здогадки, з погляду на вакханалію,яка вирує довкола виборів.

Припущення далі: якщо вакханалія на етапі виборів буде припинена, то,можливо, припиниться вакханалія в суспільстві?! Тоді все залежить від того, хто вийде у другий тур виборів! А від кого це залежить?

EXPERT - 26/07/99

 

Вверх ...


info@expert.itgo.com
© EXPERT, 1999. COPYRIGHT
При использовании материалов ссылка на EXPERT обязательна.