Об EXPERT

Услуги EXPERT

EXPERT-центр
Свій. Гідний.

Статьи

Архив

Подписка

На главную страницу

Статьи

ВИБІР БЕЗ ВИБОРУ ЧИ СОН РОЗУМУ.

Шок ночі з 31 жовтня на 1 листопада потряс мислячу частину народа України. Саме народу України, а не українського народу, тому що такого немає. Це цілковито довели результати першого туру президентських виборів. Відсутня не тільки консолідуюча національна ідея, що передбачає єдність нації, але й відсутні навіть будь-які ознаки самозбереження. Жахливо, коли нація, історія якої обчислюється тисячоліттями добровільно відмовляється від майбутнього, нація, що не усвідомлює себе такою, яка відмовляється мислити, і, як наслідок, існувати.

31 жовтня яскраво продемонструвало незрілість політичної еліти суспільства. І як би самозаспокійливо для опозиції не лунав вираз, що очікували боротьби за законом, проте опозиція не тільки не змогла нічого протиставити “убойній силі” російських передвиборчих технологій, але й не спромоглася навіть передбачити ниніпануючого, за їх же дозволом, претендента №1.

По суті ситуація, що склалася в Україні напередодні ХХІ тисячоліття, вказує на те, що в державі відсутній громадський розум, і суспільна думка формується лише за принципами “дешевих” передвиборчих технологій “промивки мізків” та за вказівками “зверху”. І якщо наслідки по використанню вертикалі структур виконавчої влади можна списати на пережитки тоталітарного режиму, то таке виразне панування наслідків, хоча і добре спланованої акції по привнесенню в уми виборців, бездумного та сліпого вибору кандидата №1, є ознакою деградації нації.

З'ясувалося, що сценарій перезидентських перегонів, який створили і втілили в життя заїзжі іміджмейкери, не зустрів будь-якого супротиву і прийшовся до двору, вірніше, ліг на благодатну почву, тобто болото, яке сприймає та поглинає все що до нього потрапляє без вибору. Так і народ України зробив свій бездумний вибір, що нав”язали йому узурповані та ангажировані президентською командою ЗМІ, вибор без вибору, коли за технологією припускається вибір, якого насправді немає. Народу не надали право вибору, гарантованого Конституцією права на вільне волевиявлення, не були забезпечені свобода агітації та рівні можливості всіх кандидатів у проведенні виборчої кампанії. Виключним правом агітувати за свою особу був наділений лише Леонід Кучма. Він також привласнив собі право бути вище закону та став поза законом.

Проте, зараз річ про народ. Народ, що робив свій вибір під тиском влади, голоси якого купувалися через виплату “невідомо” звідки з”явившимися можливостями часткової компенсації боргів по соціальних виплатах та заробітніх платнях, народ, який робив свій вибір за принципом - обираємо того, хто вже накрався вдосталь. Але головне у тому, що обирав народ без усвідомлення доленосності вибору ні для себе, ні для своїх нащадків та країни вцілому. І в цьому винуватий не народ, а політична еліта суспільства.

Нажаль, 8 років незалежності, що минули, не сприяли формуванню повноціної політичної еліти, чи то з причин відсутностості соціального замовлення, чи то з причини українського менталітету. Однак будь-що, але полярізація у суспільстві, коли сторону правлячої кримінально-олігархичної владної купки зайняла частина народу, яка не усвідомлювала ані свої дії, ані наслідки цих діх - це ганьба для політичної еліти суспільства. Ганьба політичним силам, що не спромоглися домовитися заради консолідації суспільства і протистояння узурпації влади одною з дійових осіб президентських виборів. Ганьба політикам-опозиціорерам, що не спромоглися донести до народу правду, що не змогли протистояти і просто віддали перемогу у виборах нинідіючому.

Проте, як би хотілося вірити та сподіватися на те, що створена була “канівська четвірка” такою, як і планувалося. Що до неї свідомо за попередньою домовленністю не увійшов Петро Симоненко. Що так було заплановано “канівською четвіркою”, що від них не єдиний кандидат буде висуватися, а два: від лівих - Олександр Мороз, від правих - Євген Марчук. Що, це за задумом, у виборах візмуть участь троє представників потужних опозиційних сил Петро Симоненко, Олександр Мороз, Євген Марчук. Що йдуть вони на вибори окремо лише задля того, аби за любих умов хтось з них вийшов у друй тур, а ще краще - двоє. Що цю задачу вони виконали. І що тепер Петро Симоненко, як і планувалось, зніме свою кандидатуру на користь консолідуючої особистості Олександра Мороза задля перемоги опозиційних сил, задля країни і народу України. Та такого не сталося. Мабуть, сон розуму ширюється на всіх без винятку.

EXPERT - 19/11/99

Вверх ...


info@expert.itgo.com
© EXPERT, 1999. COPYRIGHT
При использовании материалов ссылка на EXPERT обязательна.